Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Звітність ПДВ під лупою

18.02.2014

        У лютому поточного року платники ПДВ вперше зіткнулися з новою версією декларації, введеної наприкінці року минулого наказом Міндоходів. Наскільки ж змінилася зовнішність цієї важливої форми?

По-перше, не дивлячись на те, що у новій формі декларації та у додатках до неї все ще присутнє поле, що дозволяє вказати номер Свідоцтва ПДВ, указувати його немає необхідності, оскільки само Свідоцтво замінене витягом з Реєстру платників податку. Якщо ж платник врахував за потрібне вказати такий номер, то це не є помилкою.

По-друге, в останній версії декларації з'явилися нові рядки. Рядок 5.1, у якому відбиваються, виділені із загальної маси звільнених від ПДВ, операції з вивозу товарів за межі митної території України. Рядок 16.1.4, який акумулює інформацію про корегування тих об'ємів ПДВ, що потрапили у рядок 10.2 декларацій, по яких не формувався податковий кредит.

Додаток Д5, призначений для розшифровки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів, тепер теж придбало інший вигляд. У нім чітко вказано, показники яких конкретно рядків декларації необхідно розшифровувати. Тепер для того, щоб достовірно реалізувати норми кодексу у частині проведення електронних документальних перевірок, потрібно розшифрувати рядки декларації, у яких відбиті  придбання та реалізація не тільки з податком по ставці 20%, але і по ставці 0%, і без ПДВ.

Трохи торкнулися зміни порядку заповнення та надання декларації з ПДВ. Тільки у випадку, якщо митне оформлення вивезених товарів здійснювалося не з використанням електронної митної декларації для підтвердження права на 0% ставку, необхідно додавати оригінали митних декларацій.

 

Інформаційно-комунікаційний відділ

ГУ Міндоходів у м. Севастополі