Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Подарунок нерезиденту (питання на «Гарячу лінію»)

26.02.2014

        В ДПІ Нахімовського району пройшов черговий сеанс «Гарячої лінії» з заступником начальника інспекції Ганною Ігорівною Червонюк. Питання стосувалися актуальної на сьогодні теми - кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році. Пропонуємо до увазі відповідь Анни Ігорівни на одне з питань.

Питання: чи потрібно громадянину іншої країни платити податок при одержанні подарунка від мене, я є громадянка України?

Відповідь: відповідно до норм Податкового кодексу України об'єкти дарування оподатковуються за ставками, визначеними в п.167.1 ст.167 Податкового кодексу, для будь-якого об'єкта дарування, яке приймається нерезидентом від резидента України.

Згідно з п.167.1 ст.167 Податкового кодексу ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування доходів, нарахованих (виплачених, наданих). Якщо база оподаткування перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17 відсотків. Відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є особи, які отримали подарунок.

Дохід у вигляді вартості подарованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягають оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім осіб - нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів дарування.

 Таким чином, фізична особа - нерезидент, який отримав подарунок від фізичної особи - резидента, зобов'язана сплатити податок на доходи фізичних осіб до нотаріального оформлення подарованого об'єкта, за ставками 15% та/або 17% в залежності від розміру бази оподаткування в календарному місяці.

 

Інформаційно-комунікаційний сектор

ДПІ у Нахімовському районі ГУ Міндоходів р. Севастополя