Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

ЛДПІ проведена інтернет - конференція з актуальних питань

11.03.2014

Інтернет-конференція із заступником начальника Державної податкової інспекції у Ленінському районі Олександром Кучеренко 

 

Питання :Минулого року я отримав доходи виключно як заробітну плату за основним місцем роботи і відсотки, які нарахував банк за депозитним рахунком. Навіщо мені подавати декларацію, банк же ніякими податками нічого не оподатковує?

Олександр Кучеренко 

Ви праві, декларацію подавати Вам не потрібно, лише на тій підставі, що згідно з положеннями Податкового кодексу України відсотки на поточний або депозитний банківський рахунок не підлягають оподаткуванню до 1 січня 2015 року.

Питання: Папа подарувавсиновіякийсьбізнес. Хто з них маєзаплатитиподатки і в якомурозмірі?

Олександр Кучеренко 26.02.2014 16:09:40

Відповідно до норм Податкового кодексу України до об'єктівдарування належать об'єктикомерційноївласності, зокрема, право на об'єктбізнесу, як такої. Оскількиодаровуваний - синотримавподаруноквід батька - члена сім'їпершогоступеняспоріднення, то такийподарунокналогооблагаєтся за нульовоюставкою.

Питання :Припустимо , я знімаю квартиру і плачу господаревіякусь суму . Я заплатив податки і господар повинен заплатити з цієїсуми. Виходить подвійне оподаткування. Чи маю я право виключити цю суму з оподаткування?

Олександр Кучеренко 26.02.2014 16:24:44

Ні, подвійного оподаткування у вашому випадку не відбувається. Кожен платить податок тільки зі свого доходу. Витрати не обкладаються податком. Ви сплачуєте податок зі своєї заробітної плати. Ваші витрати з оплати оренди квартири для господаря квартири є доходом. Тому саме він зобов'язаний задекларувати дохід та сплатити податок. Ви в цьомуучасті не приймаєте.

Питання:Добрий день. Чиможу я претендувати на податковузнижку за минулі роки ,якщо в ті роки не подавав документів на їїотримання?

Олександр Кучеренко 

Законодавство в ційчастині питання однозначно : якщоплатник податку до кінця податкового року ,наступного за звітним , не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідкамизвітногоподаткового року , то таке право на наступні податкові роки не переноситься.