Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Порушені кримінальні справи за фактом переміщення товарів через митний кордон України

05.12.2013

Порушені кримінальні справи  за фактом переміщення товарів через митний кордон України

Прокуратурою міста проведена  перевірка  Севастопольської митниці Міндоходів, проте, які-небудь кримінальні справи як безпосередньо відносно співробітників митниці, так і за фактом службових порушень з їх боку, прокуратурою не порушені.

Дійсно, за результатами перевірки матеріалів однієї із справ про порушення митних правил, за фактом переміщення товарів через митний кордон України, прокуратурою було зареєстровано кримінальне виробництво по ст. 358 Кримінального кодексу України.

Проте, справа була збуджена  за фактом можливого використання громадянином підроблених документів при ввезенні товару на митну територію України. Ніякого відношення до дій співробітників  Севастопольської митниці, які безпосередньо виявили дане порушення митних правил, кримінальне виробництво не має.

Відносно «не вживання заходів до усунення наслідків порушень митних правил» інформуємо, що чинним законодавством України по правопорушеннях, про які йде мова, а саме - ст. 481 Митного кодексу України «перевищення терміну тимчасового ввезення або тимчасового вивозу товарів», ст. 470 Митного кодексу України «не доставление товарів, транспортних засобів комерційного призначення і документів в митний орган призначення, видача їх без дозволу митного органу або втрата» і ч. 2 ст. 469 Митного кодексу України «неправомірні операції з товарами, митне оформлення яких не закінчене, або з товарами, які перебувають на тимчасовому зберіганні під митним контролем», - передбачена адміністративна відповідальність тільки у вигляді штрафу.

Більшість штрафів правопорушниками були сплачені, а відносно осіб, якими штраф не був сплачений у встановлений ст. 539 Митного кодексу України термін, ухвали передані у виконавчу службу для примусового стягнення.

Що ж до «усунення наслідків порушень» - відповідно до чинного законодавства України митниця не має права примусового вивозу транспортних засобів за межі митної території України, а стягнення штрафів, які не були сплачені добровільно, відноситься до виняткової компетенції Державної виконавчої служби згідно ст. 540 Митного кодексу України.

Тому проводити які-небудь самостійні дії з виконання рішень митні органи не мають права. 

 

 

Інформаційно-комунікаційний  відділ

ГУ  Міндоходів  у м. Севастополі

Критичний  материал 

 

За результатами перевірки в митниці прокуратура Севастополя порушила кримінальне провадження та внесла подання

 

          Прокурорською перевіркою встановлено ряд порушень вимог законодавства з боку службових осіб митного органу при провадженні у справах про порушення митних правил.

          Прокуратура виявила факти складення протоколів про порушення митних правил без належних доказів вини відповідних осіб, без з’ясування інших обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.

          Фахівцями Севастопольської митниці допускалася вибірковість у вирішенні питання щодо адміністративної відповідальності осіб, не вживалися заходи до усунення наслідків порушення митних правил.

           Також наглядовим відомством встановлено, що службовими особами Севастопольської митниці Міндоходів не повною мірою виконувалися вимоги чинного законодавства щодо здійснення належного контролю за правильним та своєчасним виконанням постанов про накладення адміністративних стягнень за порушення митних правил.

          Рівень сплати адміністративних штрафів, накладених митним органом, склав лише 34%. Дотепер не виконані постанови про стягнення адміністративних штрафів, які передані до органів державної виконавчої служби ще на початку року.

          Не забезпечено виконання функцій стягувача за судовими постановами у справах про порушення митних правил, як передбачено ч.3 ст.8 Закону України «Про виконавче провадження».

          З приводу вищевказаних порушень прокурором міста на адресу начальника Севастопольської митниці внесено подання про їх усунення та притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.

          Крім того, за результатами прокурорської перевірки прокуратурою міста розпочато кримінальне провадження за фактом використання підроблених документів, які надають право на тимчасове ввезення товару з умовним звільненням від сплати митних платежів.

          Прес-служба прокуратури міста Севастополя